Середа, 18.09.2019, 02:39
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

Cоціальний захист ветеранів війни
18.05.2015, 13:59
Картинка

Cоціальний захист ветеранів війни

 

В Кобеляцькому районі  проживає 1655 громадян з числа ветеранів війни, більшість з яких потребує постійної допомоги з боку держави, місцевих органів виконавчої влади.

З метою вирішення значної кількості питань, що стосуються задоволення потреб ветеранів війни та підняття рівня їх соціального захисту в області реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки зі змінами, внесеними рішенням двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 10.03.2015 року, в районі –районна Комплексна програма соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки зі змінами, внесеними рішенням тридцять шостої позачергової сесії шостого скликання від 21.04.2015 року.

Для визначення та задоволення соціально-побутових потреб ветеранів війни забезпечено актуальний стан «Соціальних паспортів ветеранів війни».

На особливому контролі перебуває питання соціального захисту сімей загиблих(померлих) військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції, та забезпечення всіх соціальних гарантій  учасникам бойових дій з числа військовослужбовців – учасників  антитерористичної операції.

Так, членам сімей загиблих(померлих) військовослужбовців(4) та учасникам бойових дій (14) та і інваліду війни 2 групи надано державні соціальні гарантії відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З метою забезпечення  широкої інформаційно-роз»яснювальної роботи  щодо реалізації прав ветеранів війни налагоджено тісну співпрацю з  головою міської ради ветеранів Живульком Олександром Даниловичем, головою Ради Кобеляцької районної організації ветеранів Кіяном Григорієм Олексійовичем, головою Кобеляцької районної Спілки ветеранів Афганістану Дригою Володимиром Давидовичем.

На виконання вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (далі –управлінням) забезпечено актуальний стан персоніфікованого обліку ветеранів війни, які мають  право на пільги.

Ветеранам війни надається пільгова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами(електроенергією, природним газом, послугами водопостачання і водовідведення, утримання будинку та прибудинкової території, вивіз сміття), яка  встановлена залежно від соціального статусу осіб та  у відсотковому значенні: інвалідам війни-100%, учасникам бойових дій -75%.

За  2014 рік забезпечено надання   за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету, пільг шляхом знижки плати за користування  електроенергією, природним газом, водою, за водовідведення, утримання будинку та прибудинкової території, вивіз сміття на загальну суму 1923,9 тис. грн.(у 2013 році -2128,5 тис. грн.),  за користування паливом і скрапленим газом на суму 165,8 тис. грн.(у 2013 році -186,7  тис. грн.), за встановлення  та користування телефоном на суму 132,7 тис. грн.( у 2013 році – 137,1 тис. грн.).

За січень-квітень 2015 року забезпечено надання   за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету, пільг шляхом знижки плати за користування  електроенергією, природним газом, водою, за водовідведення, утримання будинку та прибудинкової території, вивіз сміття на загальну суму 1262,5 тис. грн.(за січень-квітень 2014 року -1180,3 тис. грн.),  за встановлення  та користування телефоном на суму 45,9 тис. грн.( за січень-квітень 2014 року –  44,5 тис.грн.).

 Нарахування пільгових послуг, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенції з державного бюджету, здійснюють підприємства-надавачі послуг, а управління здійснює розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям громадян.

Слід відмітити, що управлінням налагоджено тісну співпрацю  з підприємствами-надавачами послуг в частині оперативного реагування з обох сторін у разі виявлення окремих розбіжностей при звірянні розрахунків за надані пільги.

Відповідно до пункту статей 12, 13, 14, 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранам війни надається безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» підприємства та організації, які надають послуги з проїзду в приміському транспорті, а саме: відокремлений підрозділ “Полтавська  дирекція залізничних перевезень державного підприємства “Південна залізниця”, суб’єкт підприємницької діяльності -фізична особа Хряпа О.В., ПАТ “Комсомольське автотранспортне підприємство N 15347”, ПП «Кремрайавто» надають управлінню розрахунки за формою, що встановлюється договором на перевезення пільгових категорій громадян, а управління здійснює компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян згідно з укладеними договорами, по мірі надходження та в межах передбачених у відповідному місцевому бюджеті коштів на зазначену мету.

За 2014 рік виплачено компенсації за пільговий проїзд ветеранів війни на загальну суму 12,1 тис. грн.(у 2013 році -15,8 тис. грн.), за січень-квітень 2015 року –4,2 тис. грн.( за січень-квітень 2014 року –  4,0  тис.грн.).

На сьогодні на рівні чинного законодавства не розроблений єдиний підхід щодо механізму розрахунку компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян, що ускладнює здійснення управлінням заходів, спрямованих на посилення контролю за перевіркою достовірності поданих перевізниками розрахунків понесених втрат від пільгових перевезень. 

В квітні поточного року здійснено заходи щодо проведення виплати щорічної разової грошової допомоги  ветеранам війни, що виплачується до 5 травня, яка збільшена в порівнянні до минулого року,  в таких розмірах:

- інвалідам війни І групи – 2835 грн. проти 2575 грн. в 2014році;

-інвалідам війни ІІ групи- 2475 грн. проти  2250 грн. в 2014 році;

-інвалідам війни ІІІ групи -2200 грн. проти  2020 грн. в 2014 році;

- учасникам бойових дій – 875 грн. проти 795 грн. в 2014 році;

-членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни  –440 грн. проти  400 грн. в 2014 році;

-учасникам війни -160 грн. проти 145 грн. в 2014 році.

Згідно з рішенням від 30.04.2015 року сесії Полтавської обласної ради шостого скликання передбачено протягом травня 2015 року здійснити виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни у розмірі по 150 грн.

На виконання   постанови  Кабінету Міністрів  України  від 04.03.2015 №105 “Про затвердження  Порядку  виплати  компенсації  підприємствам,  установам, організаціям у  межах  середнього  заробітку  працівників,  призваних  на  військову  службу  за  призовом  під  час  мобілізації,  на  особливий  період”,    заходів  по забезпеченню   виконання  в  Кобеляцькому районі  вищезазначеної  постанови, затверджених головою  райдержадміністрації  Шевченко  Т.В. 31.03.2015,  забезпечено прийом  звітів  про  фактичні  витрати  на  виплату  середнього  заробітку  від  підприємств та  подання  зведених  звітів  до  Департаменту праці та соціального  захисту  населення облдержадміністрації    в установлений  термін -  до  15  числа щомісячно. Станом  на  15.05.2015    прийнято  46  звітів  від  підприємств,  установ та організацій району  на  проведення  відшкодування  середнього  заробітку  97  військовослужбовцям,   на  загальну суму  215,8  тис. грн.   

На виконання     постанови  Кабінету Міністрів  України  від 08.04.2015 №185 “Про  затвердження  Порядку  використання  коштів, передбачених  у  державному  бюджеті  для  виплати  матеріальної  допомоги військово-службовцям, звільненим з  військової строкової  служби”  управлінням  праці  направлено  подання  до  Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області  для проведення  виплати  9 мобілізованим  військовослужбовцям  строкової  служби  на  загальну суму  11,6 тис. грн.

Особлива увага приділяється управлінням забезпеченню ветеранів війни, як путівками на санаторно-курортне лікування, які надійшли в централізованому порядку, так, і путівками, придбаними за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187 ветерани війни забезпечуються путівками: у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики: «Салют», м.Одеса (кістково-м»язовий, неврологічний профіль), «Перемога», м.Київ (серцево-судинний профіль), «Батьківщина», м.Трускавець (урологічний профіль),  «ім. Семашка», смт. Сімеїз (органи дихання), «Слава» м.Миргород (шлунково-кишковий профіль) та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2013 №871 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187»  ветеранам війни надано право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету.

В 2014 році забезпечено санаторно-курортним лікуванням 37 ветеранів війни, в тім числі: 23 ветеранів – путівками, які надійшли в централізованому порядку   у санаторії: «Перемога», м.Київ,  «Слава», м.Миргород, «Батьківщина», м.Трускавець, «Салют», м.Одеса,  14 ветеранів – путівками, придбаними за рахунок коштів субвенції з державного бюджету  на загальну суму 59,0 тис. грн. у санаторії: медичний центр ВВ МВС України «Нові Санжари», «Сосновий Бір».

В 2014 році виплачено грошову компенсацію вартості санаторно-курортного лікування  77 ветеранам війни на загальну суму  23,8 тис. грн.

В січні- квітні 2015 року забезпечено 3 ветеранів війни  путівками, які надійшли в централізованому порядку   у санаторії: «Слава», м.Миргород, «Салют», та придбано 14 путівок  за рахунок коштів субвенції з державного бюджету  на загальну суму 71,1 тис. грн. у медичний центр ВВ МВС України «Нові Санжари»,  «Сосновий Бір»  із термінами заїзду в травні-червні поточного року.

В 2015 році право на отримання грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування мають 25 ветеранів війни, на сьогодні розмір компенсації визначений складає   360 грн.

На виконання Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200, на обліку на санаторно-курортне лікування перебуває 1 інвалід війни 2 групи та 1 учасник бойових дій, іншим учасникам бойових дій надано вичерпні роз»яснення щодо їх права скористатися санаторно-курортним лікуванням.

В  управлінні встановлено жорсткий контроль за видачею  інвалідам війни направлень на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року №321 (зі змінами).

Відповідно до даного Порядку, протягом 2014 року 2 інвалідів війни забезпечено 3 технічними засобами реабілітації, в т.ч.: 1 інваліда -кріслом – колісним та 9 інвалідів війни - протезно-ортопедичними засобами реабілітації.

На сьогодні на обліку для забезпечення технічними засобами реабілітації  перебуває 3 інваліда війни, яких взято на облік в 2015, та 4 інваліди війни – для  забезпечення протезно-ортопедичними засобами реабілітації. Направлення стосовно їхньої потреби в забезпеченні засобами реабілітації  своєчасно відіслано на заводи-виробники.

   В межах виконання державної програми «Забезпечення інвалідів автомобілями» станом на  01.05.2015 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на обліку для безкоштовного забезпечення  автомобілями перебуває 12 інвалідів війни.

  Управлінням проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів  в 2014 році 21  ветерану війни на загальну суму 5,5 тис. грн.

Пунктом 8 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інвалідам війни та прирівняним до них особам передбачено право на позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир.

В 2014 році проведено 3 безоплатних капітальних ремонти  2 інвалідам війни та 1 члену сім»ї померлого ветерана війни загальною вартістю 26,5 тис. грн.

В 2015 році на черзі для проведення безоплатних капітальних ремонтів перебуває 2 інваліди війни та  4 члени сім»ї померлого ветерана війни.

Соціальними послугами (соціальною допомогою вдома, соціально-медичними послугами, послугами по соціально-побутовій адаптації, грошовій та натуральній допомозі), 100 відсотково охоплені інваліди війни, потреба в наданні яких виявлена за результатами обстеження інвалідів війни згідно «Соціальної картки потреб та соціального становища інваліда війни» та «Соціального паспорта ветеранів війни».

 

 

 

Начальник управління праці та соціального

захисту населення                                                            З.І.Петренко

Литвин

3-10-93

 

()
Категорія: Мої файли | Додав: UPSZN
Переглядів: 814 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!