Середа, 18.09.2019, 01:45
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Файли » Ваші соціальні права та гарантії

Пільга чи субсидія: що обрати?
18.05.2017, 12:25
Картинка

          У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 1 травня 2016 року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії.

          У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

          На питання, що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Все залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).

          Але все ж таки радимо звернути увагу на деякі особливості нарахування пільг і субсидій! В залежності від категорії пільга надається конкретній особі та у випадках передбачених законодавством розповсюджується на членів сім’ї. Згідно Бюджетного Кодексу України до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:

  1. - дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

  2. - неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;

  3. - особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

  4. - непрацездатні батьки;

  5. - особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг придбання скрапленого газу, твердогота рідкого пічного побутового палива розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих членів домогосподарства.

 

         Тож порядок дій наступний:

- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є меншим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, звертатись до управління соціального захисту населення з питань припинення нарахування пільги не потрібно, оскільки ця процедура відбувається автоматично;

- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є більшим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, потрібно звертатись до управління соціального захисту населення з заявою про припинення нарахування субсидії та залишити лише пільгу.

            Отже, що краще обрати пільгу чи субсидію необхідно вирішувати в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей кожного домогосподарства.

()
Категорія: Ваші соціальні права та гарантії | Додав: UPSZN
Переглядів: 279 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!