Середа, 18.09.2019, 02:17
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Файли » Ваші соціальні права та гарантії

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів
19.12.2013, 17:26
Картинка

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів

Згідно соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, одним із пріоритетних напрямків діяльності органів соціального захисту є забезпечення людей з обмеженими фізичними можливостями протезно-ортопедичними виробами, інвалідними колясками, технічними засобами реабілітації. Кожна людина в Україні має почуватися комфортно і жити повноцінним життям.

Міністерство соціальної політики України розпочало радикальну реформу системи державної підтримки інвалідів - тепер державна допомога орієнтується на кожну людину, з її індивідуальними потребами та особливостями .

З 1 травня 2012 року введено в дію Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей- інвалідів та інших категорій населення», яка регламентує умови забезпечення тих, хто цього потребує, засобами реабілітації та пересування, виготовлення за індивідуальним замовленням і надання послуг з їх ремонту шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам, які виготовляють дані технічні засоби реабілітації.

Згідно даної постанови інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Потреба в засобах реабілітації визначається медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) для інвалідів та лікарсько- консультативною комісією лікувально- профілактичних закладів (ЛКК) для дітей- інвалідів.

В управлінні праці та соціального захисту населення є каталоги розроблені фахівцями підприємства «Укрпротез» з урахуванням сучасних технологій та світових тенденцій у забезпеченні людей з особливими потребами . У каталогах показані вироби державних і казенних протезно-ортопедичних підприємств, що пройшли державну сертифікацію, із зазначенням показань для використання технічного засобу, описом конструкції (висоти, довжини і ширини виробу,  допустимого навантаження, маси виробу) та його особливості .

Для взяття на облік для безоплатного забезпечення засобами реабілітації інвалід, законний представник дитини-інваліда звертається із заявою до районного управління праці та соціального захисту.До заяви додаються:

- копія паспорту або свідоцтва про народження (для дітей віком до 16 років) та копія ідентифікаційного коду;

- копія довідки МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів ( для дітей-інвалідів - висновок ЛКК );

- копія індивідуальної програми реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновку ЛКК (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена ​​до 01.01.2007 р. як безстрокова), в якій є показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей-інвалідів, віком до 16 років, та осіб, у паспорті яких немає інформації про реєстрацію.

Законний представник інваліда, дитини- інваліда, так само подає документи, які засвідчують його особу та повноваження .

Управління на основі поданих документів формує направлення на виготовлення технічного засобу реабілітації на завод-виробник.

Інваліди, діти-інваліди можуть бути забезпечені:

- одним інвалідним кріслом з ручним керуванням (дорожнім або універсальним) терміном на два роки;

- одним інвалідним кріслом з електроприводом ( дорожнім або універсальним ) на строк, передбаченим переліком. Забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів кріслом коляскою з електроприводом здійснюється на основі направлення, виданого управлінням праці та соціального захисту населення (у разі відсутності в експлуатації автомобіля, отриманого через органи соціального захисту). Медичні показання про забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів (які досягли шестирічного віку) кріслами колясками з електроприводом визначають обласні медико- соціальні експертні комісії з оформленням певного висновку.

- двома кріслами-колясками - дорожнім і універсальним (одне з яких з електроприводом) на строк, передбаченим переліком.

Активний інвалід або дитина - інвалід може бути забезпечений за вибором:

- одним кріслом універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовим терміном на два роки ;

- одним кріслом універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів підвищеної функціональності і надійності строком на чотири роки ;

- двома кріслами-колясками, одне з яких універсальне для активних інвалідів та дітей-інвалідів базове, друге-універсальне або дорожнє, строком на чотири роки кожне;

- двома кріслами-колясками універсальними для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовими строком на чотири роки кожне.

За вибором інваліда, на підставі виданого направлення, забезпечення засобами реабілітації здійснюватиметься 3 видами :

- безпосередньо через підприємства , які виготовляють вироби ;

- через сервісний центр з забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів;

- через органи праці та соціального захисту населення.

Сервісний центр з забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів здійснює консультацію інвалідів з питання забезпечення засобами реабілітації, вибору моделі та правил експлуатації їх, а так само післягарантійного обслуговування у сервісному центрі і гарантійному ремонті при узгодженні з підприємством-виробником.

Отримати повну інформацію згідно Порядку забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення можна в управлінні праці та соціального захисту населення Кобеляцької райдержадміністрації за адресою: вул. Комсомольська, 1, каб.7 (тел. для довідок 3-10-93).


 

Начальник відділу обслуговування інвалідів,

ветеранів війни та праці, 

постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС,

контролю за правильністю

призначення і виплати пенсій                            Я.І.Литвин                            


()
Категорія: Ваші соціальні права та гарантії | Додав: GNOBUS
Переглядів: 1197 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!