Неділя, 22.09.2019, 05:24
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Статті » info

Пам’ятка одержувача компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання
Картинка
Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (далі - комунальні послуги) в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 року №83.
Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Призначення компенсації здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення.

Хто має право на призначення компенсації

Право поширюється на сім’ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. (У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
З 01.01.2014 року прожитковий мінімум становить:
- для працездатних осіб – 1218 грн.;
- для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.;
- для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.

Як розраховується компенсація

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, які надаються відповідно до законодавства) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідно платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.
Соціальна норма житла для оплати користування житлом встановлено виходячи з 13,65 кв. метрів загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство (з 1 жовтня 2014 року).
Куди звернутися для призначення компенсації та які документи надати
Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку) звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.
До заяви додаються такі документи:
- довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою затвердженою наказом Мінпраці від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Які вимоги до заповнення заяви

У заяві зазначаються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку):
- прізвище, ім’я та по батькові;
- число, місяць, рік народження;
- серія, номер паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця або особи без громадянства), ким і коли виданий;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- види отримуваного доходу за попередні шість місяців;
- згода на обробку персональних даних.
Крім того, в заяві наводиться перелік комунальних послуг, якими користується сім’я, необхідно зазначити реквізитів підприємств, що надають послуги.
Терміни призначення компенсації
Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014—2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Порядком, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.
Крім того, у разі підвищення цін і тарифів на комунальні послуги протягом періоду надання компенсації її розмір перераховується з урахуванням такого підвищення.
В яких випадках надання компенсації припиняється:
за поданням підприємства, якщо заявник не оплачує комунальні послуги (крім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами);
якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), що вплинули на встановлення права на компенсацію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума компенсації;
у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання компенсації (зокрема смерть одинокої особи);
за заявою отримувача компенсації.
Сума компенсації, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання заявником документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу органу соціального захисту населення.
У разі коли заявник добровільно не повернув надміру перераховану суму компенсації, питання про її стягнення органи соціального захисту населення вирішують у судовому порядку.
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем проживання.

Прийом громадян проводиться щоденно (крім вихідних):
Понеділок, вівторок, середа, четвер – з 8:00 до 17:15;
П’ятниця – з 8:00 до 16:00.


Тел. 3-21-30
Категорія: info | Додав: UPSZN (02.10.2014)
Переглядів: 362 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!