Четвер, 28.03.2024, 20:25
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Статті » info

Пам’ятка одержувача житлової субсидії
Картинка

Що таке субсидія

                Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання, з урахуванням пільг, та обов’язковим відсотком платежу.

Хто має право на призначення житлової субсидії

        Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику)   житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

        Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15 % середньомісячного сукупного доходу). Норма  володіння чи користування  загальною  площею  житла  та  нормативи користування комунальними  послугами  встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та  додатково  10,5  кв.  метра  на всіх тут зареєстрованих, а для громадян,  які  проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу  незалежно  від розміру квартири.
 

Сім’ї, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, сплачують за житлово-комунальні послуги не більше 10 % сукупного доходу (в межах норм споживання).

Також 10% сукупного доходу сплачують за житлово-комунальні послуги сім’ї, у складі яких є діти, інваліди І чи ІІ групи при умові, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує прожиткового мінімуму.

Інші сім’ї, в складі яких є працездатні особи, сплачують за житлово-комунальні послуги не більше 15% (в межах норм споживання).

 

Субсидія    для    відшкодування    витрат    на   оплату
житлово-комунальних послуг призначається на шість  місяців,  а  на
оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення,
- на опалювальний період,  починаючи  з  місяця  звернення  за  її
призначенням  чи перерахунком.

Куди звернутися для призначення субсидії

та  які документи надати

Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Прийом документів на призначення субсидії проводиться  управлінням праці та соціального захисту населення щоденно без обідньої перерви з 8 до 17 години (крім суботи та неділі).

Пенсіонери в управління праці та соціального захисту населення подають лише заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Працюючі особи подають заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні та довідки про доходи кожної зареєстрованої особи.

Якщо до складу сім’ї входять:

- працюючі пенсіонери – додатково подається довідка про заробітну плату;

- особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості -  довідка про перебування на обліку та розмір допомоги по безробіттю;

- особи, які навчаються (студенти) –  довідка про отримання стипендії, якщо стипендія не виплачується – довідка про неотримання стипендії.

Довідки про розмір отримуваних доходів подаються за 6 попередніх місяців перед місяцем звернення.

Звертаємо увагу, що доходом сім`ї, крім пенсії, вважається: заробітна плата, стипендія, одержані аліменти, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо.

  Якщо не працюєте - дані підтверджуються інформацією з трудової книжки.

Увага! Пенсіонери довідки про розмір призначеної пенсії не подають.

Звертаємо увагу, що у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

Субсидія не призначається у таких випадках:

- якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);

- у разі якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців,

що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

- якщо власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування, та, транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; 

- якщо житлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
 

     В окремих  випадках ,  виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, субсидії можуть призначатися, як виняток, в тому числі на збільшену площу житла,  за рішеннями комісій, які створені в усіх районах та містах області при райдержадміністраціях та міськ(рай)виконкомах..  Рішення  про  призначення (непризначення) субсидій у таких   випадках   приймається   на   підставі   акта   обстеження матеріально-побутових  умов проживання  сім'ї.

При виникненні будь-яких питань щодо надання житлових субсидій просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або за телефоном обласної безкоштовної гарячої лінії 0-800-500-620



 

Категорія: info | Додав: UPSZN (13.06.2014)
Переглядів: 769 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]






Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!