Середа, 26.01.2022, 16:12
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Статті » info

Пільги багатодітним сім'ям.
Картинка
Багатодітна сім'я - сім'я,  в  якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом  проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає  разом  з  трьома  і більше  дітьми  та  самостійно їх виховує.  До складу багатодітної сім'ї включаються також діти,  які  навчаються  за  денною  формою навчання  у   загальноосвітніх,   професійно-технічних  та  вищих навчальних закладах,  - до закінчення навчальних закладів,  але не довше ніж до досягнення ними 23 років (стаття 1 Закону «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-III).

Пільги надаються відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» вiд 19.05.2009 р. №1343-VI, що набрав чинності з 1 січня 2010 року.

Багатодітним сім'ям:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання й ін.) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям з багатодітних сімей:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергові госпіталізація та обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту(крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі— та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 № 375-VI.

6) дітям з багатодітних сімей, в складі яких є п'ятеро і більше дітей, держава забезпечує пільгові умови для вступу у державні і комунальні професійно-технічні, вищі навчальні заклади за умови наявності у них достатнього рівня підготовки. Так, діти з багатодітних сімей, у складі яких п'ятеро і більше дітей, а також особи у віці від 18 до 23 років з таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної і комунальної форми власності всіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

Порядок виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 р. №209.

Такі посвідчення видають структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту одному з батьків за місцем його реєстрації.
Категорія: info | Додав: GNOBUS (03.07.2013)
Переглядів: 1724 | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!