Середа, 18.09.2019, 02:30
Гість | Група "Гости"
Меню сайту
Категорії розділу
Форма входа

Друзі сайту

  

  

  

  

  

  

  

  

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0
Головна » Статті » info

Про атестацію робочих місць
Картинка

        Постановою Кабінету Міністрів України  від 01.08.1992 р. №442 затверджено Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (надалі – атестація), який передбачає, що атестація проводиться на підприємствах і організаціях  незалежно від форм власності  й  господарювання, де технологічний  процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали  є  потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що  можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин  між власником або уповноваженим ним органом і працівниками  у  галузі реалізації прав на здорові  й  безпечні умови праці,  пільгове пенсійне  забезпечення, пільги  та  компенсації  за роботу у несприятливих умовах. Атестація  проводиться комісією, склад і повноваження  якої  визначається наказом   по    підприємству, організації в строки, передбачені колективним  договором,  але  не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Позачергово атестація проводиться  у разі  докорінної  зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або  його виборного органу, органів Державної експертизи умов праці з участю установ санітарно-епідеміологічної служби МОЗ.

      Атестація робочих місць передбачає:

- установлення факторів і причин виникнення несприятливих  умов праці;

санітарно-гігієнічне   дослідження    факторів    виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на  робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідальність їхніх характеристик  стандартам  безпеки праці, установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці;

- обгрунтування  віднесення  робочого місця до категорії  із шкідливими  (особливо  шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення  (підтвердження)  права працівників на  пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих  місць,  виробництв,  професій  та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; санітарно-гігієнічні  дослідження факторів виробничого середовища і  трудового процесу    проводяться    санітарними лабораторіями  підприємств  і  організацій,  атестованих  органами Держстандарту і МОЗ. Відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці  разом з МОЗ. Перелік робочих місць,  виробництв,  професій  і  посад  з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується  наказом  по  підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються  до  трудової  книжки  працівників, професії та посади яких внесено до переліку. Результати атестації  використовуються  при  встановленні пенсій за віком  на  пільгових  умовах,  пільг  і  компенсацій  за рахунок підприємств та організацій, обгрунтуванні  пропозицій  про внесення змін і доповнень до списків №1 і  2  виробництв,  робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове  пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів  щодо  поліпшення  умов праці та оздоровлення праці.

Категорія: info | Додав: UPSZN (05.04.2013)
Переглядів: 1126 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Наше опитування
Будь-ласка оцініть наш САЙТ
Всього відповідей: 78

  

          Додай нашу кнопку 
              на свій ресурс!